zespół


ideownia to grupa wykwalifikowanych pedagogów i psychologów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Dziećmi i Dorosłymi.
Cyklicznie się szkolimy, aby podnosić jakość oferowanych przez nas warsztatów.
Działamy wszędzie tam, gdzie spotykają się ludzie, dla których rozwój staje się PASJĄ.

 

Izabela Czaja-Antoszek, psycholog, Prezes ideowniIzabela Czaja-Antoszek

Jestem dyplomowanym psychologiem dziecięcym i pedagogiem. Ukończyłam Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (specjalizacja: psychologia kliniczna dzieci i młodzieży). Dodatkowo jestem absolwentką podyplomowego Studium Terapii Przez Sztukę Jerzego Federowicza. Posiadam tytuł arteterapeuty, animatora dramy i technik parateatralnych. Nieustannie dążę do rozwoju własnej osoby i kompetencji zawodowych, dlatego zrealizowałam i wciąż realizuję wiele szkoleń z zakresu psychologii, psychopedagogiki twórczości oraz edukacji– m.in. posiadam licencjonowany tytuł instruktora zajęć z zakresu Metody Ruchu Rozwijającego W.Sherborne. Dodatkowo pełnię funkcję sędziego regionalnego w międzynarodowym konkursie Odyseja Umysłu (programie edukacyjnym dla dzieci, który rozwija twórcze myślenie i rozwiązywanie problemów otwartych). Od kilku lat projektuję i realizuję cieszące się ogromną popularnością warsztaty rozwojowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. ideownia, której jestem założycielką, to owoc moich pasji, inspiracji i dążenia do rozwoju. Prowadzę konsultacje psychologiczne w ramach Pracowni Psychologicznej RAZEM.

Autorka e-book'a "Gdy pojawia się rodzeństwo"
 

 

Małgorzata Gołębiowska

Małgorzata Gołębiowska-Dyrek, pedagog, terapeuta pedagogiczny, muzyk, koordynator ideowni

Jestem absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. Cz. Niemena we Włocławku w klasie skrzypiec. Obecnie studiuję Muzykologię oraz Edukacje elementarną i terapię pedagogiczną na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. Często określana jestem, jako "Moja Ciocia Gosia". Od lat zakręcona na punkcie muzykoterapii i pedagogiki, w pełni staram się korzystać z tej wiedzy w pracy z Maluchami. Pragnę zarażać miłością do muzyki, pokazywać jak jest rozwijająca. Prowadzenie zajęć daje mi impuls do działania i poszukiwania nowych atrakcyjnych metod. Podziękowania przyjmuję w formie uśmiechu podopiecznych.
Jako Koordynator dbam o to, aby zajęcia odbywały się na najwyższym poziomie wkładając w swoją pracę całe serce.

 


 

Maja Szatkowska, psychologMaja Szatkowska

Jestem psychologiem z dyplomem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuję zarówno z dziećmi, jak i rodzicami. Udzielam konsultacji indywidualnych, a także prowadzę warsztaty dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wspieram rodziców, wspomagam rozwój dzieci, wymyślam zabawy, a przede wszystkim dobrze bawię się z najmłodszymi. Jestem energiczna, uśmiechnięta i otwarta na ludzi. Z optymizmem patrzę w przyszłość. Mimo różowych okularów, które zdarza mi się wkładać, twardo stąpam po ziemi. Jestem dobrze zorganizowana i konkretna. Lubię planować:), czytać, podróżować i fotografować. Odnajduję radość w drobiazgach codzienności. Uwielbiam zapach powietrza po deszczu, a humor zawsze poprawia mi salsa.
Prowadzę konsultacje psychologiczne w ramach Pracowni Psychologicznej RAZEM.

 

 
 

 

Anna Markiewicz, pedagog

 

Moją przygodą życia jest harcerstwo.  Założyłam i prowadziłam Gromadę Zuchową, która sprawiła, że odkryłam swoją pasję - pracę z dziećmi. Wspólne odkrywanie, wcielanie się w różne postacie, ciekawe doświadczenia, eksperymenty, zabawy i… dziecięce uśmiechy sprawiają, że kocham to co robię! Organizuję półkolonie, kolonie i zielone szkoły dla dzieci. Z dumą mogę powiedzieć, że zawodowo robię bańki mydlane i znam się na tym jak mało kto! J Uwielbiam wszelkiego rodzaju przygody i podróże, a na szczęście z reguły idzie to w parze.
 

 

 
 

 

Barbara Górecka, pedagog
Barbara Górecka

Z wykształcenia jestem historykiem sztuki, bo kocham śledzić moment tworzenia; na co dzień pracuję w muzeum, gdzie staram się pokazać, że to miejsce buduje nie tylko przestrzeń martwych eksponatów. Z zamiłowania jestem nauczycielem i pedagogiem, kocham dzielić się swoją pasją, pracuję z najmłodszymi i tymi trochę starszymi. Po godzinach tańczę do utraty tchu, co daje mi niezwykłą energię, a w wolnym czasie uwielbiam podróżować, bo cenię nowe smaki i perspektywy widzenia.
 
 
 
Natalia Velikov, logopeda, filolog polski 
 
Jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu logopedii. Przez kilka lat pracowałam jako nauczycielka języka polskiego, ale prawdziwą satysfakcję zawodową i radość przynosi mi prowadzenie indywidualnej terapii logopedycznej. Pomagam dzieciom w pokonywaniu trudności i uwierzeniu we własne możliwości, zachęcam do wysiłku nad poprawieniem wymowy, wzbogaceniem słownictwa  i prawidłowej konstrukcji zdań. Jestem osobą energiczną, chętnie podejmującą się nowych wyzwań, a prywatnie szczęśliwą mamą trojga dzieci, która łączy wychowanie ich z obowiązkami zawodowymi. Prawidłowy rozwój dziecka i jego szczęście to moje priorytety.
 
 
 

Natalia Szak, pedagog, polityk społeczny

Jestem absolwentką edukacji elementarnej i terapii pedagogicznej oraz polityki społecznej. Swoją przyszłość wiążę jednak głównie z pracą z dziećmi, które dają mi niesamowitą motywację i chęć do działania. Jestem także wychowawcą w świetlicy środowiskowej, gdzie mam okazję poznać i obserwować najróżniejsze oblicza dzieci:). Praca z nimi jeszcze bardziej zachęca do działania i rozwoju, a przy tym daje ogromną satysfakcję, dzięki której nigdy nie można się nudzić!